Denník tajomnej duše |2|: ako som sa za tie roky zmenila, čo sa všetko udialo

17.06.2017 | Denník tajomnej duše

Odkedy som napísala prvý príspevok do tohto môjho virtuálneho denníka, ubehlo neskutočných päť rokov. Čo sa udialo? Neskutočne veľa vecí, o ktorým sa mi nehovorí ľahko.

Poznáte mrchu s názvom skleróza multiplex? Áno, presne túto chorobu mi diagnostikovali pred tými, už spomínanými piatimi rokmi. Musela som si zvyknúť na to, že si musím na seba neustále dávať pozor, to nie je to najhoršie, skutočne nie. Najhoršie sú príznaky, ale aj s nimi som sa naučila žiť. Že neviete, čo to SM je? Tak jednoducho povedané môj imunitný systém si myslí, že môj nervový systém je votrelec v mojom tele a snaží sa ho vystrnadiť. Poetické, však? Teraz som už v štádiu, keď som schopná o tom srandovať, no keď to bolo čerstvé bolo to skutočné zlé. Teraz nechcem vyznieť ako hysterka, no len pri pomyslení, že by som mala prestať chodiť do práce som začala plakať a nikoho som nepočúvala. Nuž, bolo to fakt zlé, ale vďaka bohu je to obdobie za mnou a hovorím si, vidím, chodím, rozprávam, viem sa o seba postarať a to je hlavné. Možno to znie sebecky voči ostatným, no ja sa tak cítim a pomáha mi to, aby som sa cítila v pohode.

Za tie roky sa toho toľko udialo, že neviem kde mám začať. Tak tým, ktorý na toto miestočko zavítajú sľubujem, že ho znovu pri vediem k životu, a keď sa niečo stane, čo bude stáť za zmienku určite sa to tu objaví.

Najnovšia novinka? Plánujem písať nový príbeh s pracovným názvom Proroctvo dávnych vekov. O čom bude vám porozprávam neskôr. Pre tento krát vám len poviem, že je tam zahrnutá mágia, kráľovstvá a niečo veľmi, veľmi temné.

>>> archív článkov <<<